„Žemės vaikai 2014“

image063

Birželio 13 dieną Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje septintąjį kartą vyko tradicinis respublikinis kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų profesinio meistriškumo konkursas – šventė „Žemės vaikai 2014“. Dvidešimt septynios profesinės mokyklos įrengė savo kiemelius, kuriuose mokiniai demonstravo amatus, vaišino savo krašto patiekalais. Mokyklų kiemeliai varžėsi dėl meistriškiausio, amatininkiškiausio, etnografiškiausio, išmaniausio, meniškiausio, dainingiausio, žaliausio, skaniausio vardo.  Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centrą šventėje atstovavo centro direktorius Jonas Pravilonis, Šeduvos TVM skyriaus vedėjas Arūnas Vaičiulis, centro ir Šeduvos skyriaus mokytojų bei mokinių komanda.  Šaltkalvio specialybės mokiniai Eitvydas Jankauskas ir Marius Melnikovas pristatė kalvystės amatą: visos šventės metu demonstravo savo kalvystės gebėjimus ir džiugino sukurtais gaminiais. Kiemelį puošė aptvare besiganantys poni veislės arkliukai, sulaukę didelio šventės dalyvių bei žiūrovų susidomėjimo. Su besidominčiais mažaisiais žirgeliais bendravo  žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės antro kurso mokinės Jolanta Penikaitė ir Laura Buivytė. Stalą padengė ir vaišėmis rūpinosi  pirmo kurso virėjo specialybės mokinės Virginija Aksionovaitė, Vytautė Margytė ir Rasa Griechovaitė. Šventėje dalyvavo ir kiemelius aplankė svečiai. Juos  sutiko ir mokymo centrą bei įrengtą kiemelį pristatė centro direktorius Jonas Pavilonis. Kiemelyje lankėsi švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna, žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius,  švietimo ir mokslo ministerijos profesinio mokymo ir orientavimo skyriaus vedėjas Mečislovas Griškevičius ir daug kitų garbių svečių. Gerą nuotaiką palaikė renginyje dalyvavę mokiniai bei mokytojai. Renginį vainikavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro įteikta padėka už  kiemelio įrengimą bei vertinimo komisijos skirta „Amatininkiško kiemelio“ nominacija. Kiekvienai komandai, gavusiai nominacijas, Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna įteikė po Lietuvos nacionalinio muziejaus leidinį „Lietuvos tradicinis paveldas. Tradiciniai amatai“.

Šventės metu turėjome galimybę pabendrauti su kolegomis iš kitų profesinių mokyklų, pasigrožėti jų ekspozicijomis, pasisemti naujų idėjų.

Gimnazijos skyriaus vedėja S. Gilienė,

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja G. Nausėdienė