Prasidėjo virėjo specialybės mokinių mobilioji praktika Italijoje

2023 m. spalio 28 d. Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos skyriaus  6 mokiniai, besimokantys virėjų specialybės ir juos lydintys mokytojai išvyko į mobiliąją praktiką saulėtos Italijos Apulijo regioną Rodi Garganico miestelį. Kelionė anksti ryte prasidėjusi Kauno oro uoste ir trukusi keletą valandų, baigėsi Apulijos regiono sostinėje Baryje, kur toliau link Rodi Garganico miestelio kelionė tęsėsi autobusu. Pavargę, bet pilni kelionės įspūdžių vakare mes pasiekėme Rodi Garganico miestelyje esantį Albano viešbutį, kuriame mūsų laukė virtuvės šefas su šilta ir skania vakariene. Šis viešbutis net 3 savaitėm tapo ne tik mūsų darbo vieta, bet ir namais.

Prasidėjo virėjo specialybės mokinių mobilioji praktika Italijoje

Sekmadienio ryte, po pusryčių, mes susitikome su savo mobilios praktikos koordinatoriumi Mindaugu. Jis mus išvežė į šalia Rodi Garganico kalnuose esantį ūkį, kuriame jis, bei miestelio merijos atstovai, organizavo tradicinę alyvuogių rinkimo pradžios šventę. Šiame ūkyje ne tik matėme vientisus alyvuogių laukus, alyvuogių rinkimo procesą, ūkyje auginančius gyvulius, bet tiesiogiai dalyvavome šventėje padėdami šeimininkams aptarnauti svečius. Šventėje ragavome tradicinių itališkų patiekalų, klausėmės tradicinių liaudiškų dainų, žavėjomės nuostabia kalnų gamta bei buvome apdovanoti itališko sūrio mocarela gamybos proceso pamoka, kurioje skanavome ką tik pagaminto šilto, minkšto ir be galo skanaus sūrio.

Pirmadienį prasidėjo mokinių praktika. Trys mokiniai dirba pirmoje pamainoje, kiti trys – antroje. Mokiniai gamins pusryčius, pietus ir vakarienę. Tikimės įdomios ir naudingos praktikos.

Profesijos mokytoja Gitana Dailidaitė

Svetainėje lankosi 21 svečias ir nėra prisijungusių narių