Profesijos mokytojai vedė paskaitų ciklą „Grūdo kelias“ Šeduvos gimnazijos mokiniams

Bendradarbiaujant su Šeduvos gimnazija organizuotas renginys „Grūdo kelias“, skirtas pasaulinei Žemės dienai paminėti. Šeduvos TVM skyriaus mokytojai vedė paskaitas Šeduvos gimnazistams, siekdami pristatyti grūdus kuo įvairiapusiškiau, apimant žemės ūkį, senuosius laikus menančias žemės dirbimo priemones, maisto gamybą.

Vyresnysis profesijos mokytojas Tomas Vaicekauskas supažindino mokinius su visomis žemės dirbimo technologijomis – nuo žemės paruošimo, sėjos, priežiūros, apsaugos, iki derliaus nuėmimo ir priminė mokiniams, kad be norago – nebus pyrago. Gimnazistai pakviesti priimti iššūkį ir atspėti įvairias grūdų rūšys. Vyresnioji profesijos mokytoja Inga Gailiuvienė ir žirgininkystės darbuotojo specialybės mokinė Rugilė vedė paskaitas apie žirgus, kuriose arklys pristatytas kaip pagalbininkas, draugas, maitintojas. Mokiniams pristatyta arklių istorija nuo viduramžių iki šių dienų, kaip šie įstabūs gyvūnai atsirado mūsų šalyje, kuo jie yra svarbūs, ir kuo susiję su grūdais bei žemės ūkiu. Mokyklos valgykloje su mokiniais bendravo vyresnioji profesijos mokytoja Laimutė Kasperavičienė, profesijos mokytoja Laura Vaicekauskienė, vyresnioji profesijos mokytoja Rima Miliauskienė, profesijos mokytoja Roberta Gilytė. Mokytojos kvietė klausytojus išspręsti kryžiažodį, susijusį su grūdais, pristatė įvairias miltų rūšis – gimnazistai galėjo juos apžiūrėti, bandė atspėti jų rūšis. Paskaitos pabaigoje mokiniai pakviesti trumpam tapti virėjais ir pasigaminti užkandžių ar mėsainių.

Tikime, kad tikslas – supažindinti mokinius su ilga grūdo kelione – pavyko. Džiaugiamės galėję prisidėti prie prasmingo renginio ir tuo stiprinti dviejų mokymo įstaigų draugystę.

Gimnazijos skyriaus vedėja Gintarė Nausėdienė