Žirgininkystės darbuotojo specialybės mokiniai lankėsi Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre

Siekiant suteikti kuo daugiau kokybiškų žinių būsimiems  žirgininkystės darbuotojams, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos TVM skyrius  bei Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, vykdančios tą pačią mokymosi programą, pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurios tikslas – maksimaliai įgyvendinti žirgininkystės darbuotojo mokymo programą pasitelkiant abiejų mokymo centrų profesijos mokytojų žinias, patirtį ir praktinio mokymo bazes.

Kovo 17 dieną Šeduvos TVM skyrius mokiniai, Gyvūnų priežiūros skyriaus vedėjos Gerdos Švabienės kvietimu, aplankė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą, kur netradicinės pamokos metu išbandė naujai įsigytą žirgo simuliatorių. Žirgo simuliatorius  yra puiki pagalbinė priemonė mokytis ne tik pradedantiesiems, bet ir koreguoti savo sėdėseną jau pažengusiems raiteliams. Užsiėmimų metu instruktorius analizuoja raitelio biomechaniką – kaip jis sėdi balne, kaip laiko pavadžius, ar teisingai juda balne. Simuliatorius be streso leidžia pajusti pirmus žirgo judesius, juos įsisavinti, pagerina įgūdžius ir atskleidžia pagrindines jojimo problemas.

Vėliau grupė aplankė vieną iš moderniausių jojimo bazių Lietuvoje – „Harmony Parką“. 200 ha plote gausu įvairaus dydžio vilų, žirgynas, tarptautinius standartus atitinkantis hipodromas, tvenkiniai maudynėms, estrada, viešbutis. Parke vyksta daugybė visai Lietuvai svarbių renginių, tarp kurių ir verslo, kultūros, politikos ir mokslo festivaliai.

Vyr. profesijos mokytoja Inga Gailiuvienė