Knygnešio diena

Knygnešystė – Lietuvos istorijos fenomenas, nukreiptas prieš lietuviškos spaudos ir lotyniškų rašmenų draudimą, carinės Rusijos vykdytą 1864–1904 metais. Knygnešiai lietuvišką spaudą 40 metų slapta gabeno į Lietuvą iš tuometinės Prūsijos bei Mažosios Lietuvos ir platino po visą kraštą, rizikuodami savo laisve, gyvybe. UNESCO knygnešystę pripažino unikalia ir pasaulyje analogų neturinčia veikla, o Kovo 16-oji paskelbta Knygnešių diena. Tai žymiausio knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena.  Per 31-erius savo aktyvios veiklos me­tus vienas ir su talkininkais jis per­ga­be­no per sie­ną ir Lie­tu­vo­je iš­pla­ti­no be­veik pu­sę vi­sų spau­di­nių, tuo­met iš­spaus­din­tų Ma­žo­jo­je Lie­tu­vo­je.

Knygnešio diena

Knygnešys yra istorinė sąvoka, kuri suprantama tik lietuvių kalba ir istoriją šiek tiek žinančiam žmogui. Išvertus šį žodį į kitas kalbas, jo prasmė tampa nebesuprantama kitakalbiams. Nei prancūzas, nei vokietis, nei joks vakarietis be papildomo paaiškinimo nesupranta, kodėl kažkur reikėjo nešti tą knygą. Taip prasidėjo šios dienos minėjimas mūsų mokykloje. Pakviesti lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Gintarės ir  bibliotekos vedėjos Aksinijos aptarėme šią svarbią datą su mokiniais. Pranešimą šia proga paruošė bibliotekininkė, mokytoja Gintarė paruošė ir pasiūlė pasitikrinti žinias kompiuteriniu testu. Pabaigoje visi aptarėme, kokią vertybę turime ir kaip turime ją branginti – tai mūsų nuostabioji lietuvių kalba.

Bibliotekos vedėja Aksinija Gulbinienė

Svetainėje lankosi 15 svečių ir nėra prisijungusių narių