Integruota matematikos ir maisto ruošimo technologijos pamoka

Kovo 14 dieną viso pasaulio matematikai ir šiaip neįprastų švenčių gerbėjai mini π (pi) dieną. Kodėl būtent šią dieną? Todėl, kad įprastai skaičius π yra apvalinamas iki 3,14. Skaičius π yra begalinis skaičius, reiškiantis apskritimo ilgio ir skersmens santykį. Tą dieną organizuojami įvairūs renginiai. Varžomasi, kas iš atminties išvardins kuo daugiau skaitmenų po kablelio. Kepami pyragai ir jais vaišinami draugai.

Integruota matematikos ir maisto ruošimo technologijos pamoka

Šia proga gimnazijos skyriaus mokiniams vyko integruota matematikos ir maisto ruošimo technologijos pamoka „Skaičius π saldžiuosiuose patiekaluose“. Matematikos pamokoje mokiniai prisiminė skaičiaus Pi istoriją ir jo reikšmę šiuolaikiniame moksle.  Per maisto ruošimo technologijos pamoką virėjo specialybės mokiniai, vadovaujami vyr. profesijos mokytojos Laimutės Kasperavičienės, kepė pyragą. Vėliau mokiniai atliko matematines užduotis: matuodami  pyrago apskritimo ilgį ir skersmenį praktiškai įsitikino, kad skaičiaus π reikšmė apytiksliai yra 3,14. Pamoka baigėsi gera nuotaika – visi draugiškai suvalgėme pyragą.

Vyr. matematikos mokytoja Daina Baravykienė