Istorijos pamoka, skirta Lietuvos nepriklausomybės šventei

Lietuva savo praeitimi didžiuojasi minėdama net keletą valstybės švenčių: sausio 13-ąją minime Laisvės gynėjų dieną, vasario 16-ąją – valstybės atkūrimą, liepos 6-ąją – valstybės susikūrimo ir Mindaugo karūnavimo dieną. Paminėti Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės šventę, gimnazijos skyriaus mokiniai susirinko į pamoką, kurią vedė istorijos mokytoja Vitalija Rutkauskienė.

Istorijos pamoka, skirta Lietuvos nepriklausomybės šventei

Mokytoja priminė, kad 1990 metų kovo 11 dieną Lietuvos Aukščiausioji Taryba priėmė Aktą dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo, pirmoji pasinaudojo Sovietų Sąjungos griuvimu ir atsidūrė pasaulio dėmesio centre. Mokiniai pakviesti pažiūrėti dokumentinį filmą „Kelias, nuvilnijęs į laisvę“ apie ilgą dramatiškų įvykių kupiną kelią, atvedusį iki kovo 11-osios.

Pamokos pabaigoje mokytoja pasidžiaugė, kad  gyvename permainų laikais, kai patys galime pajusti kaip bėga istorija, tapdami svarbių įvykių liudininkais ir dalyviais. Kovo 11-ąją prasidėjęs valstybės atkūrimo darbas tęsiasi iki šiol, o jame svarbūs esame  mes visi – nepriklausomai nuo to, ką dirbame ar mokomės. Prie valstybės kūrimo prisidedame geru mokymusi, pasiekimais, nuoširdžiu darbu ir nepriekaištingu elgesiu.

Mokytoja Vitalija Rutkauskienė