P2

II vieta etnokultūrinio projekto varžytuvėse

Spalio 24 dieną skyriaus komanda dalyvavo etnokultūrinio projekto „Lietuvos kulinarijos ir etninio paveldo išsaugojimo ir puoselėjimo” Aukštaitijos ir Žemaitijos regionų varžytuvėse. Varžytuves organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo šveitimo centro Turizmo ir etnokultūrinio ugdymo skyrius. 2017 m. projekto tema – kalendorinės šventės. Kalendorinių švenčių tradicijos, papročiai yra bendrosios tautos kultūros dalis. Jų puoselėjimas turi svarbią ugdomąją funkciją. Per tradicijas, papročius, kalendorinių švenčių metu perduodama patirtis: požiūris į pasaulį ir gyvenimą, tikėjimas, dorovė, elgesio būdas, kultūros vertybės, socialinių santykių formavimas. Projektu siekiama supažindinti mokinius su skirtingais regionų papročiais, tradicijomis ir tradiciniais kalendorinių švenčių patiekalais.

473.jpg

Daugiau nuotraukų rasite čia.

Aukštaitijos regiono varžytuvėse dalyvavo Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro, Švenčionių profesinio rengimo centro, Ukmergės technologijų ir verslo mokymo mokyklos ir Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo skyriaus komandos. Žemaitijos regioną atstovavo Kuršėnų politechnikos mokyklos, Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus komandos. Mūsų komanda pristatė Aukštaitijos regiono šeduvietiškos Kūčių vakarienės tradicijas.

Vertinimo komisiją sudarė keturi asmenys: Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus Papročių ir apeigų poskyrio vadovė Nijolė Marcinkevičienė, Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja Dr. Rasa Paukštytė- Šaknienė, Vilniaus Židinio suaugusiųjų gimnazijos Neformaliojo, papildomo ir meninio ugdymo skyriaus vedėjas Darius Mockevičius, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Turizmo ir etnokultūrinio ugdymo skyriaus vedėja Aurelija Augūnienė ir metodininkas Arvydas Ščiukaitis.

Mūsų komanda užėmė II vietą Aukštaitijos regiono varžytuvėse. Skyriui atstovavo šeši mokiniai – Lorena Tumėnaitė (VR15), Monika Babilaitė (VR15), Imranas Krištanaitis (EM16), Sandra Krupėnaitė (ŽV16), Kamilė Klimavičiūtė (ŽV17) ir Mantas Maselskis (EM17). Kulinariniu paveldu rūpinosi virėjo specialybės mokytoja metodininkė Roma Vaičiulienė. Jai talkino Šarūnas Žigadlo VR15 grupės mokinys. Komandos prisistatymu ir pasirengimu etnokultūrinių žinių konkursui ruoštis padėjo gimnazijos skyriaus vedėja Stanislava Gilienė ir neformaliojo švietimo organizatorė Gintarė Nausėdienė.

Neformaliojo švietimo organizatorė Gintarė Nausėdienė

images

Logotipas RTVMC

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Svetainėje lankosi 40 svečių ir nėra prisijungusių narių

Straipsnių peržiūros
546212