Ekskursija į veislinių gyvulių parodą

image126

Rugsėjo 13 dieną Panevėžio rajono  Algirdiškio k.UAB ,,Panevėžio veislininkystė“ parodų centre dalyvavome tarptautinėje veislinių gyvūnų parodoje. Parodos atidarymo metu buvo apdovanoti Lietuvos veisliniame darbe nusipelnę asmenys. Parodoje vyko parodomasis karietos važiavimas, pieninių ir mėsinių veislinių galvijų vertinimas, arklių veislių pristatymas ir vertinimas. Buvo pristatyti žemaitukų, ristūnų, trakėnų, arabų ir Lietuvos sunkiųjų veislių žirgai ir poniai. Taip pat buvo galima pasigrožėti Šetlando ir miniatiūriniais poniais. Parodos metu lankytojai galėjo pasivėžinti karieta, kuria mielai vėžino mūsų mokyklos ŽR12 grupės mokinė Elita Imbrasienė. Galima buvo pasižiūrėti į retas galvijų veisles, įvairių avių, triušių, vištų ir kitų paukščių veisles. Pamatėme dvi labai gražias šunų veisles – Podhalės aviganius ir Lietuvos skalikus. Ypač įdomu buvo pasigrožėti Lietuvoje dar retais egzotiškais gyvūnais – alpakomis(panašiomis į lamas), jų ypatingai gera vilna, jos susilaukė labai daug dėmesio. Šventėje buvo maisto ir medžio dirbinių mugė, veikė žemės ūkio technikos ir įrengimų paroda. Visi linksmai ir turiningai praleidome laiką.

ŽR 12 grupės mokinė Viktorija Liagaitė