RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus žirgynas – kultūros kelio dalis

Gruodžio 1 d. Burbiškio dvare vyko  kultūros kelio „Pirklių ir pašto keliu po Radviliškio rajoną“ pristatymas. Renginyje Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centrui atstovavo direktorius Jonas Pravilonis. Radviliškio rajono savivaldybės meras V. Simelis renginio metu pristatė turistinį maršrutą, kuris apima 14 objektų ir prasideda Skėmių traktieriuje, driekiasi pro Pociūnėlius, Panekelpių kaimo turizmo sodybą, Baisogalos dvarą, Baisogaloje įsikūrusią kavinę „Pas Zitą“, Baisogalos Švč. Trejybės bažnyčią, Pakiršinio dvarą, Šeduvos malūną, Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčią, Šeduvos istorinės technikos muziejų „Retromobile“, Šeduvos TVM skyriaus žirgyną, Kleboniškių kaimo etnografinis buities muziejų, Kleboniškių kaimo vėjo malūną ir Burbiškio dvarą.

Šeduvos TVM skyriaus žirgynas į kultūros kelio maršrutą įtrauktas neatsitiktinai. Šiuo metu lankytojų mėgstamame ir gausiai lankomame žirgyne laikomi Trakėnų, Budiono, Hanoverio veislės sportiniai žirgai, taip pat – Žemaitukų veislės arkliai.  Žirgynas – tai mokymo bazė, reikalinga žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės mokinių mokymui bei tinkamų kompetencijų įgijimui. Norint, kad ugdymo procesas vyktų sklandžiai, lankytojai žirgyne laukiami iš anksto suderinę atvykimo laiką.

Gimnazijos skyriaus vedėja Gintarė Nausėdienė

Svetainėje lankosi 31 svečias ir nėra prisijungusių narių