Automobilių mechanikų stažuotė Italijoje

Lapkričio 28 dieną šeši skyriaus automobilių mechaniko specialybės mokiniai – Dovydas, Džiugas,  Aleksas, Vilmantas, Giedrius ir Žygimantas – pradėjo Erasmus + projekto Nr. 2020-1-LT01-KA102-077613 „Tarptautinio profesinio mobilumo įtaka specialiųjų poreikių ir mažiau galimybių turinčių jaunuolių profesinių ir socialinių įgūdžių ugdymui“  vizitą Italijoje.

Automobilių mechanikų stažuotė Italijoje

Mokiniai įsikūrė Italijos pietuose, netoli jūros, ant kalno esančiame Nocoteros miestelyje. Projekto koordinatorius Salvadore surengė pažintinę ekskursiją.

Dirbti mokiniai vyksta traukiniu į netoliese esantį Rosarno miestą. Geležinkelio storis yra kalno papėdėje, o grįžtant reikia gerą pusvalandį kopti stačia įkalne. Praktikantai darbuojasi moderniame VW automobilių servise. Trys iš jų vyksta dirbti iš ryto, kiti – po pietų. Vaikinai atlieka variklių techninį aptarnavimą, važiuoklės, stabdžių sistemos remonto, kėbulo poliravimo darbus, montuoja padangas.

Savaitgalį jaunuoliai vyko į ekskursiją. Keltu persikėlė į Sicilijos salą, apžiūrėjo Messinos miesto katedrą, 60-ties metrų aukščio bokštą su varpais ir astronominiu laikrodžiu, Neptūno bei Oriono fontanus. Oras šiltas, saulėta, tad mokiniams išvyka labai patiko.

Profesijos mokytojas Povilas Zolobaitis, skyriaus vedėjas Arūnas Vaičiulis