Žirgininkystės darbuotojo specialybės mokinių stažuotė Retimno žirgyne

Žirgininkystės darbuotojo specialybės mokinės dalyvauja projekte Nr. 2019-1-LT01-KA102-060234 „Specialiųjų poreikių ir mažiau galimybių turinčių jaunuolių mokymosi motyvacijos ir savirealizacijos skatinimas vykdant tarptautinį bendradarbiavimą“  ir nuo lapkričio 8 – 27 dienomis buvo išvykusios į darbo praktikos vizitą Retimno žirgyne Kretoje. Mokinės turėjo galimybę susipažinti su žirgų laikymo, priežiūros ir šėrimo ypatumais. Žirgyne dirbęs treneris ir žirgų prižiūrėtojas suteikė ne tik teorinių žinių, bet ir pateikė praktinių užduočių: mokinės valė žirgų gardus bei šėrė, valė ir balnojo pačius žirgus. Retimno žirgynas yra gausiai lankomas turistų, tad žirgais čia atvykdavo pajodinėti įvairaus amžiaus žirginio sporto mėgėjai.

Žirgininkystės darbuotojo specialybės mokinių stažuotė Retimno žirgyne

Laisvu nuo darbų metu merginos kartu su lydinčiomis mokytojomis susipažino su Kretos kultūra: apsilankė prie Kurno ežero, aplankė Herakliono ir Chanijos miestus, vaikštinėjo po įspūdingą Imbros tarpeklį, tyrinėjo Venecijos laikų Retimno senamiestį. Mokinės liko patenkintos galimybe susipažinti su žirgų priežiūra kitoje šalyje ir netgi kitoje klimato zonoje bei galimybe geriau pažinti senąją graikų kultūrą.

Profesijos mokytojos Loreta Baltkojienė ir Roberta Gilytė

Svetainėje lankosi 316 svečių ir nėra prisijungusių narių