Lapkričio 16-oji Tarptautinė Tolerancijos diena

Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją. Įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas.

Mūsų skyriuje ši diena taip pat paminėta. Mokiniams pasiūlyta pamąstyti ir padiskutuoti apie savo gyvenamą vietovę: ar tai būtų miestelis, ar miestas, ar kaimas. Atkreipti dėmesį, kiek daug skirtingų žmonių juose gyvena, ar jie vieni kitiems tolerantiški. Aktyviausi mokiniai   prisijungė prie inicijuojamo Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimo kurdami darbelius Tolerancijos miesto tema.

Neformaliojo švietimo organizatorė Audra Kisežauskė