Europos kalbų diena

Europos kalbų diena – Europos Sąjungoje švenčiama šventė, skirta Europos Sąjungos kalboms.  Šią dieną mūsų skyriaus mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja paminėjo dalyvaudami viktorinoje anglų kalba „What  do you know about European languages?“. Per dailės dalyko pamokas piešė Europos šalių vėliavas ant savo popieriuje atvaizduotų plaštakų, simbolizuojančių tautų vienybę. Taip integravome užsienio kalbų, geografijos ir dailės mokomuosius  dalykus ir įgijome naujų patirčių. Lietuvių kalbos mokytoja Gintarė mokinius informavo apie didelę Europos kalbų įvairovę ir paragino  mokytis kalbų,  skatino  toleranciją kitų šalių ir kultūrų atžvilgiu, gerbti kalbų įvairovę nepamirštant savo gimtosios lietuvių kalbos. Mokiniai buvo pakviesti  susiskirstyti į 4  komandas ir pažaisti žaidimą „ES valstybės narės“. Varžėsi komandos „Volvo fanai“, „Politikos partija“, „Barako velniai“, „Dvyliktokai”. Šiuo žaidimu buvo siekiama priminti mokiniams ne tik apie Europos kalbų įvairovę, bet ir šalių narių gausą. Žaidimą laimėjo „Politikos partija“. Dalyviams įteiktos dovanėlės. Šventę vainikavo 11 klasės moksleivės pasisveikinimai aštuoniomis pasaulio kalbomis.

Europos kalbų diena

Neformaliojo švietimo organizatorė Audra Kisežauskė