Pasaulinė Žemės diena

Žemė, mūsų visų bendri namai, yra tarsi sesuo, kuri mus lydi gyvenime, tarsi motina, kuri mus pasitinka išskėstomis rankomis. Mes patys esame Žemė.
(Popiežius Pranciškus)

Žemės diena mums visiems yra labai svarbi,  tik nuo mūsų visų priklauso, kokią ją turėsime. Ji mus ragina ir įpareigoja prie jos saugojimo prisidėti konkrečiais darbais. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi ir visada. Tai galime atlikti kiekvienas savo aplinkoje, kieme, darbo vietoje.

Pasaulinė Žemės diena

Minint šia dieną skyriuje, numatėme įvairių renginių ir darbų visam mėnesiui. Tradiciškai kovo 20 d. iškėlėme Žemės vėliavą. Kovo 19 d. lietuvių kalbos ir literatūros  mokytoja Gintarė su mokiniais  jungėsi  į  nuotolinę Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos  paskaitą  „Miškas ir kraštovaizdis: ar žmogaus rankos įsikišimas čia pageidautinas?“, kurią vedė dėstytoja Dovilė Gusienė. Kovo 22 d. biologijos pamokose paminėjome Pasaulinę vandens dieną. Mokiniams buvo pademonstruotos  pateiktys ,,Vanduo Žemėje“. Primenant vandens svarbą ir reikšmę gamtai ir žmogui ,,per maža pasakyti, kad tu reikalingas gyvybei – tu pats esi  gyvybė“ (Antuanas de Sent- Egziuperi“). Kovo 24 d. paukšteliams iškėlėme naujus inkilėlius, šios akcijos iniciatorius – praktinio mokymo vadovas Alvydas.

Mokiniai dalyvauja projekte ,,TAVO ŽINIA ŽMONIJAI“, inicijuotame  asociacijos „Gyvoji planeta“. Jis truks iki balandžio 22d. (Žemės vėliavos dienos). Dar laukia proto mūšis, skirtas Žemės dienai, ir žinoma, kiti darbai: sėti gėles, tvarkyti aplinką, dalyvauti akcijoje ,,Darom“.

Neformaliojo švietimo organizatorė Audra Kisežauskė