Knygnešio dienos minėjimas

Gyvename nepriklausomoje Lietuvoje, kai esame laisvi mąstyti, dalytis mintimis apie mums rūpimus klausimus. Kartu tai metas, kai vis dažniau ir garsiau kalbame apie tai, kaip svarbu, kad jaunoji karta, kuriai priklausys mūsų valstybės ateitis, savo kasdieninėse mintyse ir jausmuose rastų vietos istorinei ir gyvajai Lietuvai.

Knygnešio dienos minėjimas

Knygnešys –žodis sunkiai išverčiamas į kitas kalbas. Savitai ir išradingai tą padarė italų kalbininkas Pietro U. Dini savo knygoje „Baltijos žiedas“, knygnešį pavadinęs portalibri ir šalia paaiškinęs : contrabbandieri della Lituanita – pažodžiui išvertus – lietuviškumo kontrabandininkas. Ko gero, toks šio žodžio ir viso reiškinio apibūdinimas yra vienas tiksliausių. Knygnešio diena – graži proga priminti mokiniams apie knygos vertę, apie žmones, kurie rizikuodami viskuo, ką brangiausio turi, išsaugojo lietuvišką žodį. Mokyklos bibliotekoje buvo paruošta spaudinių paroda, skirta Lietuvos knygnešiams, o lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja G. Nausėdienė pakvietė mokinius į virtualią pamoką skirtą knygnešiams. Mokiniams demonstruotas filmukas „Lietuviškos spaudos draudimas ir tautinis atgimimas“, po kurio mokiniai pakviesti į diskusiją.

Bibliotekos vedėja Aksinija Gulbinienė