Kovo 14 d. - skaičiaus π (pi) diena

AM 19 ir VR 19 grupių mokiniai dalyvavo netradicinėje matematikos pamokoje, skirtoje mįslingajam skaičiui  π (pi). Kovo 14 d. viso pasaulio matematikos fanai švenčia skaičiaus π (pi) dieną, nes π reikšmė lygi 3,14 (suapvalinta iki dviejų skaitmenų po kablelio) ir reiškia apskritimo ilgio ir skersmens santykį.

Kovo 14 d. - skaičiaus π (pi) diena

Gimnazistai prisiminė šio skaičiaus istoriją nuo senovės šumerų ir Archimedo laikų  iki šių dienų. Naujausiais skaičiavimo metodais iki šiol pavyko surašyti trilijoną skaitmenų po kablelio. Taip pat mokiniai sužinojo kaip švenčiama ši diena. Vienas iš būdų švęsti „Pi“ dieną – valgyti pyragus ir dėvėti su šia konstanta siejamą atributiką. Ta proga organizuojami įvairūs konkursai: iš atminties sakyti ar užrašyti kuo daugiau skaičiaus π skaitmenų po kablelio (Lietuvos rekordas - 10 tūkst. skaitmenų), spręsti rebusus ir kryžiažodžius, kurti eiles šiam skaičiui ir kt.

AM 19 ir VR 19 grupių mokiniai klausėsi ,,Pi“ dainos, kurioje skambėjo 124 skaitmenys iš pagarsėjusio skaičiaus, sprendė rebusus ir testą, kūrė ,,Pi“ eilėraščius lietuvių ir anglų kalbomis. Atliekant kūrybinę užduotį mokinius konsultavo anglų k. mokytoja Svaja Lapelienė.

Matematikos mokytoja Daina Baravykienė