Sustojęs laikas

Sustojęs laikas nenorom priverčia apie daug ką susimąstyti, į daug ką pažvelgti kitu žvilgsniu. Stebi ,tarytum stiklainyje, klaikiai besiblaškančius žmones, besisukančius rutinos rate, nors pati Motina Gamta liepia sustoti. Toks jausmas, lyg stovėtum žemyn galva ir paslapčia kikentum iš susidariusios situacijos. Kuo labiau žmonija kompiuterizuojasi ir modernėja, tuo labiau mes nutolstame nuo gamtos. Ar gali būti, kad žirgai nutiesia tiesioginį ryšį su Gamta, kurios mums reikia ir, kurios buvimą modernėjančioje visuomenėje mes vis greičiau prarandame...

Sustojęs laikas

Žirgai yra nuostabios būtybės. Kur kas sudėtingesnės nei dažnai žmonės įsivaizduoja: jautrūs, mėgstantys bendrauti, emocionalūs, protingi, mylintys, save saugantys, greitos reakcijos, taurūs, švelnūs ir kartu laukiniai. Tokie yra žirgai. Norėdami įrodyti, kad esame verti žirgo draugystės, dažnai atsiduriame dviprasmiškoje situacijoje, kuri mus tarsi testuoja, norėdama į paviršių iškelti visas silpniausias mūsų charakterio savybes. Tiesa pasakius, tai ir yra pati didžiausia dovana, kurią dovanoja mums žirgai. Matydami savo silpnąsias vietas, charakterio trūkumus, mes gal ir jaučiamės nusivylę savimi, bet tik matydami savyje šiuos neigiamus dalykus, galime pabandyti sau padėti. Nesvarbu, ar tie trūkumai yra abejonės savimi, charakterio silpnumas, kantrybės, susikaupimo trūkumas, žirgas visada šias savybes išplukdys į paviršių ir suteiks jums šansą pažvelgti į save iš šalies. Suteiks jums šansą tapti geresniu. Savo klaidų taisymas nėra lengvas darbas, todėl vienas iš pačių nuostabiausių dalykų yra tai, kad žirgai turi savyje savybę atleisti. Kol mes kartojame klaidas, bandydami viską ištaisyti, jie atleidžia ir atleidžia, ir vėl atleidžia. Tik tam, kad mes, žmonės, turėtume dar vieną šansą pasikeisti.

Žirgas yra ne tik malonumas ir džiaugsmas, tačiau yra tarsi psichoterapeutas, kuris gyvena pievoje ir neima valandinio mokesčio už progą pažvelgti į save iš šalies.

Vyresnioji profesijos mokytoja Inga Gailiuvienė