Mano pasirinkimas – profesinė mokykla

Esu baigiamojo kurso mokinė. Į RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyrių atvykau iš Šilalės, baigusi Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnaziją. Mokymo įstaigą rinkausi dėl galimybės mokytis žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės. Savo pasirinkimu suabejoti neteko, nes iš mokyklos išsinešiu daug patirties ir praktinių žinių. Daugiausiai naujų įspūdžių įgijau išvykusi į stažuotes Kretoje ir Maltoje.

Mano pasirinkimas – profesinė mokykla

Nuotraukos

Pirma, vykau į Graikijos salą Kretą. Ten susipažinau su Kretos žirginio sporto subtilybėmis "Horse Park Rethymno" žirgyne. Taip pat su grupės draugais vykau į ekskursijas, kuriose buvome supažindinami su Graikijos kultūra, gamta ir architektūra.

Antroji išvyka – į Maltą. Teko padirbėti 3-uose skirtinguose žirgynuose. Daugiausiai laiko praleidau "RMJ Horse Rescue" arklidėje, kuri gelbsti (dažniausiai) sportinę karjerą ristūnų lenktynėse baigusius žirgus. Kita praktikos vieta – privataus žmogaus nedidelė arklidė su  labai mylimais ir prižiūrimais žirgais. Paskutinė praktikos vieta buvo turistinis žirgynas. Taipogi pakeliavome po Maltą: apsilankėme Valetoje, nuvykome į polo varžybas. Apsižvalgėme artimose salose, nuvykome į labai sužavėjusią Mėlynąją Lagūną.

Abejose stažuotėse daug sužinojau apie tų šalių žirginio sporto tendencijas, darbo etiką. Turėjau galimybę susipažinti su kitokia kultūra ir žavėtis kraštovaizdžiu. Stažuotės pagal Erasmus projektus – tai puiki galimybė kiekvienam mokiniui, norinčiam pamatyti, patirti, sužinoti. Džiaugiuosi savo pasirinkta mokymo įstaiga ir tuo, kokias galimybes šis pasirinkimas man suteikė.

Žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės mokinė Milda