Valstybės atkūrimo minėjimas Minaičiuose

Skyriaus mokinių tarybos nariai Valstybės atkūrimo dieną šventė Minaičių kaime. Ten esančiame atokiame vienkiemyje 1949 metais apsistoję aštuoni partizanų vadai pasirašė istorinę deklaraciją, skelbiančią, kad pagrindinis tautos siekis – nepriklausoma Lietuva. Šioje sodyboje pasirašytas dokumentas, kartu su kitais tuomet parengtais dokumentais įteisino Lietuvos laisvės kovos sąjūdį kaip visuotinio organizuoto ginkluotojo pasipriešinimo organizaciją.

Valstybės atkūrimo minėjimas Minaičiuose

Mokiniai turėjo galimybę išgirsti LR Seimo Pirmininkas Viktoro Pranckiečio, Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininko Vytauto Landsbergio, Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žuko, Atkurto Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos štabo viršininkas, Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius Vytauto Balsio, Deklaracijos signataro Adolfo Ramanausko-Vanago anūkės plk. ltn. Ingos Jancevičienės iškilmingų ir prasmingų kalbų, kuriomis buvo priminta skaudi Lietuvos istorija ir sunkus kelias nepriklausomybės link.

Svetainėje lankosi 40 svečių ir nėra prisijungusių narių