Europos dieną – dėmesys ir šypsenos

Gegužės 9-oji – Europos diena, kuomet švenčiama taika ir vienybė Europoje. Šią dieną minimas istorinis įvykis – Šumano deklaracija. Jis siekė sukurti Europos instituciją, kuri valdytų bendrą anglies ir plieno gamybą. Nepraėjus nė metams pasirašyta tokios institucijos įkūrimo sutartis. Šumano pasiūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga.

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras dalyvauja projekte „Mokyklos – Europos parlamento ambasadorės“. Projektas įpareigoja švęsti Europos dieną įtraukiant ne tik mokymo įstaigos bendruomenę, bet ir vietos gyventojus. Šia proga renginius organizavo Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyrius.

Savo šventę perkėlėme į Šeduvos miestelį, kurią pradėjo centro direktorius Jonas Pravilonis. Pasirinkome pietų pertraukos metą ir visus praeivius kvietėme pasivaišinti kavos puodeliu, saldžiu skanėstu, pagamintu mūsų centre. Nuotaiką taip pat skaidrino mokinių dovanojami balionai su Europos dienos atributika ir linksma muzika. Sulaukėme daug besišypsančių veidų, kas liudijo, jog šventinę nuotaiką į miestelį atvežti tikrai pavyko. Mūsų šventę skyriuje vainikavo protų mūšis, skirtas Europos valstybėms, kuriame dalyvavo mokiniai.

Kupini gerų emocijų ir šventinės nuotaikos, kurią dalinomės su visais, esančiais šalia mūsų, manome, jog Europos dieną paminėjome tinkamai ir tikimės, kad ši akcija galėtų tapti gražia mūsų tradicija. Taip pat dėkojame Šeduvos seniūnui Justinui Praniui ir seniūnijos darbuotojams už bendradarbiavimą ir pagalbą.