Žemės dieną – rūpestis grįžtančiais paukščiais

tai sugrįžtančių paukščių sparnai
tokį keistą skambesį kelia
nakty.–
tai pabudo kalnai –
ir vandenys srūva upeliais
per šaltas jų akis,
per garuojančią žemę...
tai pabudo naktis
ir pabudino žemę.
H. Nagys

Žemės diena – tai lyg pavasario patvirtinimas. Kartu tai ir priminimas, kad savo planetą turime puoselėti, ją rūpintis ir grąžinti. Tai diena, kai kalbama apie planetai iškilusius pavojus, į visuomenės darnios raidos būtinybę, kad mūsų veikla žydinčioje planetoje nebūtų nukreipta tik beatodairiškam mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimui, negalvojant apie ateities kartas. Džiaugdamiesi ateinančiu pavasariu, šiais metais nutarėme pasveikinti Žemę ir parskrendančius paukščius. Kiekvienos grupės mokiniai pagamino po inkilėlį ir patys iškėlė mūsų mokyklos kieme. Ši graži tradicija leidžia mums išreikšti savo rūpestį mus supančia gamta. Puoselėdami ir puošdami savo aplinką siekiame, kad gyventi būtų gera ne tik mums, bet ir esantiems šalia.