Centro mokiniai UAB „Volvo Lietuva“ organizuotame finaliniame renginyje

Rugsėjo 21 dieną Kačerginės „Nemuno žiede“ vyko socialinio projekto „Būk. Atrask. Pasirink“ pirmosios „Students' Fuel Challenge 2017“ ekonomiško vairavimo finalinės varžybos. Rungėsi keturios komandos iš Alytaus profesinio rengimo centro, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Joniškio žemės ūkio mokyklos ir Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro.

naujiena-2017-09-25-1-1.jpg

Gausų Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro dalyvių ir palaikymo komandos būrį lydėjo direktorius Jonas Pravilonis ir praktinio mokymo vadovas Alvidas Slavinskas. Finalinių varžybų dalyvius Žilviną Mitkų, Gytį Malatoką, Luką Radzevičių palaikė ir drąsino profesijos mokytojai Ričardas Tamkus, Tomas Vaicekauskas, Laimutis Brunius, Algimantas Vaicekauskas ir Povilas Zolobaitis.

Atvykus į renginio vietą, dalyvių laukė du naujutėlaičiai Volvo FH ir Renault T GAMA vilkikai, pramogų parkas ir gausios vaišės. Po dalyvių registracijos vyko iškilmingas šventės atidarymas, kurio metu buvo pristatyti visi 16 finalininkų. Juos ir svečius sveikino „The Drivers' Fuel Challenge by Volvo“ nugalėtojas Mindaugas Tumas, Volvo atstovybės Lietuvoje vadovai.

Ištraukus burtus, prasidėjo finaliniai važiavimai. Rungties dalyviui reikėjo su kiekvienu vilkiku po du kartus, iš kurių antrasis – įskaitinis, įveikti žiedo, kurio ilgis 3300 m, trasą sunaudojant kuo mažiau degalų. Pagal dviejų važiavimų suminius rezultatus nustatomas nugalėtojas. Iš mūsiškių geriausiai pasirodė Žilvinas Mitkus, kurio vidutinės kuro sąnaudos buvo 43,65 litro degalų šimtui kilometrų.

Kol dalyviai rungtyniavo, palaikymo komandos varžėsi įvairiose rungtyse, kuriose netrūko prizų, maisto zonoje mėgavosi vaišėmis, bendravo tarpusavyje. Šventinės nuotaikos negadino gausus lietus, kadangi organizatoriai pasirūpino neperšlampamais apsiaustais. Renginio kulminacija tapo vienas stipriausių pasaulio žmonių – galiūnas Vidas Blekaitis, kuris sugebėjo patemti Volvo FH vilkiką su dvylikos tonų kroviniu. Pademonstravęs savo sugebėjimus galiūnas buvo pakviestas apdovanoti nugalėtojus ir prizininkus.

Lietinga diena prabėgo nepastebimai, dalyviai ir žiūrovai liko sužavėti švente, todėl norisi padėkoti projekto įgyvendintojams už puikiai praleistą laiką, galimybę suvaldyti sunkiasvorius automobilius ir tikėtis malonaus bendradarbiavimo ateityje.

Praktinio mokymo vadovas Alvidas Slavinskas