Žygis į žydų kapines iš žygių ciklo „Dovana Lietuvai“

Šiais mokslo metais nuspręsta prisidėti prie akcijos „Dovana Lietuvai“. Mūsų mokyklos dovana – pažintinių žygių ciklas po lankytinas rajono apylinkės vietas. Pirmasis žygis skirtas Lietuvos žydų genocido dienai atminti, vyko rugsėjo 23 dieną. Atsiliepėme į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą ir prisidėjome prie iniciatyvos „Atminties kelias“. Iš Raudondvario patraukėme į Šeduvoje esančias žydų kapines. Pakeliui aplankytos vokiečių karių kapinės. Gimnazijos skyriaus vedėja Stanislava Gilienė papasakojo mokiniams apie Šeduvos žydus, kodėl čia yra kapinės ir kodėl, apskritai, svarbu kalbėti apie žydus. Mokiniai į kapines nešėsi po akmenėlį, kurį paliko kaip pagarbos ir atminimo simbolį.

naujiena20170923-1-1.jpg

Neformaliojo švietimo organizatorė G. Nausėdienė