ŽIRGŲ MYLĖTOJAI RINKOSI RAUDONDVARYJE

2017 05 29

Gegužės 25 diena Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus žirgyne prasidėjo nekasdienišku sujudimu. Sugužėjo daugiau nei 100 svečių, kurie rinkosi į tradicinį, jau ketvirtus metus vykstantį pramoginį renginį „Diena su žirgu“.  Jame dalyvavo rajono gimnazijų bei pagrindinių mokyklų mokinių komandos, taip pat Panevėžio rajono Smilgių gimnazijos, Pakruojo rajono Balsių pagrindinės mokyklos, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro atstovai bei Šeduvos lopšelio – darželio auklėtiniai. Šis renginys kasmet sulaukia rajono savivaldybės atstovų dėmesio. Renginio tikslas – priminti žirgo svarbą ne tik šiuolaikiniame gyvenime, bet ir prisiminti jo vaidmenį liaudies tautosakoje bei kūryboje.  Svečiai turėjo galimybę susipažinti su mokyklos žirgynu, jame teikiamomis paslaugomis, rengiama specialybe Žirgininkystės verslo darbuotojas. Visus susirinkusius pasveikino ir šventę pradėjo centro direktorius  Jonas Pravilonis, kuris pasidžiaugė svečių gausa ir vylėsi, kad šis renginys ateityje sulauks ne mažesnio populiarumo. Šventės dalyviams ir rengėjams gražių žodžių negailėjo rajono savivaldybės vicemeras Kazimieras Augulis, Pakalniškių seniūnijos atstovė Aldona Tamkuvienė bei Šeduvos seniūnas Justinas Pranys. Šventė prasidėjo žirgų šokiu ir iškilmingu renginio dalyvių paradu. Žirgininkystės verslo darbuotojo specialybę ir jos naudą bei reikšmę šiuolaikinėje arklininkystėje pristatė šios specialybės ŽV16 grupės mokinės Sandra Krupėnaitė ir Martyna Janušaitė. Renginio metu mintos mįslės, patarlės ir priežodžiai apie žirgus, mokyklų komandos varžėsi spėdamos dainas, kuriose minimi žirgai. Žirgininkystės verslo darbuotojo mokiniai dalyvavo šuolio galingumo rungtyje. Šventės metu svečiai buvo vaišinami „kareiviška“ koše ir arbata, galėjo pasivažinėti karieta, pajoti žirgais, pasigrožėti poni arkliukais. Žemaitukų veislės arklių demonstravimo metu pristatyti šiais metais gimę kumeliukai. Jiems gimus buvo paskelbtas jų vardų rinkimo konkursas – visi norintys galėjo siūlyti savo sugalvoto vardo variantą. Pagal galiojančias tradicijas Žemaitukų veislės eržiliukams duodamas vardas pagal jo tėvo vardo pirmąją raidę, o kumelaitėms – pagal motinos. Tad iš daugybės siūlomų vardų mūsų naujiesiems žirgyno gyventojams suteikti Azarto ir Žildos vardai. Renginio metu apdovanotos kumeliukų „krikštamotės“, jomis tapo bendrabučio budėtoja Irena Slavinskienė ir Sidabravo gimnazijos mokinė Rugilė Matulevičiūtė. Aktyviausi žiūrovai viso renginio metu galėjo laimėti saldžius prizus, kuriuos kepė Šeduvos TVM skyriaus virėjo specialybės mokiniai. Mokyklų komandos varžėsi įvairiose rungtyse ir iškovojo nominacijas: Pakalniškių pagrindinės mokyklos komanda pripažinta Eikliausia komanda, Smilgių gimnazijos I komanda atspėjo daugiausiai dainų ir iškovojo Dainingiausios komandos titulą; Sidabravo gimnazijos komanda pelnė Žirgų žinovų nominaciją, Grinkiškio J. Poderio tapo Kūrybiškiausia komanda, o Smilgių gimnazijos II  komanda pelnė Meniškiausios titulą.

Renginio metu vyko Šeduvos lopšelio-darželio auklėtinių priešinių  paroda.

Neformaliojo ugdymo organizatorė Gintarė Nausėdienė ir profesijos mokytoja Loreta Baltkojienė