A6 myliu Lietuv1

2017 02 28

Sunaikink ją [kalbą] – sunaikinsi santaiką, vienybę ir gerovę. Sunaikink ją – užtemdysi saulę danguje, sumaišysi pasaulio tvarką, atimsi gyvybę ir garbę.

M. Daukša

Vasario 21 dieną vyko renginys, skirtas tarptautinei gimtosios kalbos dienai „Tėvynės meilė atsispindi kalboje“. Savo kalbą mylintis žmogus nori ją labiau suprasti, įsisąmoninti jos raiškos galimybes, gėrėtis jos grožybėmis. Renginį papuošė bibliotekos vedėjos A. Gulbinienės parengta paroda, skirta gimtajai kalbai. Susirinkusiuosius pasveikino skyriaus vedėjas A. Vaičiulis ir pasidžiaugė atvykusiais svečiais, Pakalniškių pagrindinės mokyklos mokiniais. Vienos iš lietuvių kalbos grožybių, neabejotinai, yra tarmės. Vyresnioji lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L. Janauskienė šeduvių šnekta pasekė pasaką, o jos vadovaujami mokiniai skaitė iškiliausių lietuvių kalbos klasikų tektus įvairiomis tarmėmis. Pakalniškių pagrindinės mokyklos 7 klasės mokiniai pristatė literatūrinę kompoziciją apie pasakas ir papuošė renginį savo dainomis. Pamoką vainikavo dalyvių ir žiūrovų parašai, kuriais jie patvirtino savo meilę Lietuvai. Džiaugsmo dėl bendradarbiavimo su artimiausiais kaimynais, Pakalnšikių pagrindinės mokyklos bendruomene, neslėpė gimnazijos skyriaus vedėja S. Gilienė ir įteikė atvykusioms mokytojoms padėką. Tikimės, kad ši graži draugystė bėgant laikui tik tvirtės.

Neformaliojo ugdymo organizatorė G. Nausėdienė