Netradicinė lietuvių kalbos pamoka

2016 12 03

„Aš – tai pasaulis, o pasaulis – tai aš, nes knygą atsivertęs atsiduriu visur, esu bet kas“. Šiais Hanid El. Masri žodžiais 2016 m. lapkričio 30 dieną Šeduvos TVM skyriuje pradėjome netradicinę lietuvių kalbos pamoką. Jos tikslas buvo paminėti praeinančius 2016 –uosius Bibliotekų metus bei pagerbti Renesanso literatūros genijų Viljamą Šekspyrą.

Pamoka vyko netradicinėje aplinkoje, tai yra Šeduvos TVM skyriaus trečiojo aukšto foje. Joje dalyvavo ne tik gimnazijos skyriaus EM 16/ŽV 16 grupės mokiniai, bet ir Pakalniškių pagr. mokyklos 7-8 klasių mokiniai, kuriuos atlydėjo lietuvių kalbos mokytoja Dalia Gustienė ir 7 klasės auklėtoja bei matematikos mokytoja Rita Sakalauskaitė.

Tyliai skambant Renesanso klasikinei muzikai, pamokos dalyviai klausėsi įspūdingos bibliotekos atsiradimo bei jos gyvavimo istorijos, Pakalniškių pagr. mokyklos mokinių deklamuojamus Šekspyro posmus, šio didžio dramaturgo kelius ir klystkelius bei trumpą, bet labai įdomią ištrauką iš pjesės-pasakos „Venecijos pirklys“ ištrauką.

Visos pamokos metu mokiniai galėjo stebėti ir specialiai minėtoms progoms nupirkto naujo stendo bei sienos dekoravimą. Kuklų pienės pūko skrydį sienoje įamžino ŽV 16 grupės mokinė Kristina Petraitytė.

Galiausiai pamokos pabaigoje Šeduvos TVM gimnazijos skyriaus vedėja Stanislava Gilienė padėkojo mokiniams už atidumą, buvimą kartu ir įteikė padėkos raštus Pakalniškių pagr. mokyklai bei netradicinei pamokai paruošusius deklamuotojus lietuvių kalbos mokytojai Daliai Gustienei. Po pamokos svečiai iš Pakalniškių pagr. mokyklos buvo pakviesti puodeliui arbatos bei aptarti įvykusios pamokos kai kuriuos niuansus.

Straipsnį parengė lietuvių kalbos mokytoja Lina Janauskienė