Išvyka į Panevėžio rajone Algirdiškio parodų centrą

image060

Rugsėjo 19 d. Žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės mokiniai, profesijos mokytoja bei žirgyno darbuotojai lankėsi Panevėžio rajone Algirdiškio parodų centre vykusioje Veislinių gyvunų parodoje. Jau penktą kartą šią parodą organizuoja Žemės ūkio rūmai. Renginį atidarė Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas. Į sceną buvo pakviesti garbingi svečiai - žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, gyvūnų augintojų asociacijų vadovai, parodos organizatoriai. Baltų balandžių paleidimas į dangų, kuriame dalyvauti buvo pakviestas mūsų centro direktorius Jonas Pravilonis, simbolizavo parodos atidarymą. Parodoje buvo galima pamatyti nykstančių Lietuvos genofondo, lietuviškos ir užsienio genetikos gyvūnus, dalyvauti mėsinių galvijų aukcione. Veikė žemės ūkio technikos ekspozicija. Didžiausią įspūdį mokiniams paliko įvairių veislių žirgai, jų parodomoji programa. Žirgų augintojos iš Bendorėlių žemės ūkio bendrovės Vilniaus rajone Elenos Railienės žirgų pasirodymas stebino profesionalumu ir žaismingumu. Jo metu buvo rodomi įvairūs pratimai ant žirgo, kuriuos atliko jaunos žirgų mylėtojos. Lietuviškas arklių veisles įdomiais pasakojimais pristatė Arabų arklių augintojų asociacijos prezidentas Stasys Svetlauskas.

Grįžome su gera nuotaika, pilni teigiamų emocijų, geriausių įspūdžių ir norų kitais metais vėl apsilankyti čia, Algirdiškio parodų centre.

Profesijos vyr. mokytoja Loreta Baltkojienė