Žemaitukų vertinimas 2016

Žemaitukų veislės eržilų vertinimas – licencijavimas ir linijų palyginamasis vertinimas

2016 09 21 02

2016 m. rugsėjo 14 – 15 dienomis Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro  Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus žirgyne vyko Žemės ūkio rūmų ir  Žemaitukų arklių augintojų asociacijos organizuotas renginys, skirtas žemaitukų veislės išsaugojimui, veisimui ir populiarinimui, kurį rėmė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.    Renginio atidaryme sveikinimo žodžius tarė Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro  direktorius J. Pravilonis, Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas S. Dimaitis  bei Žemaitukų arklių augintojų asociacijos pirmininkas M. Sekmokas.    Pirmąją dieną  žirgyne vyko žemaitukų veislės eržilų licencijavimas, kurio metu, ekspertų komisija:  R. Šveistienė, N. Stašienė, G. Pilipavičius, E. Jeninas, A. Jurgaitis  šios veislės atstovus vertino pagal jų  sveikatos būklę, eksterjerą, konstituciją. Vyko demonstravimas ant kietos dangos, vertinti judesiai risčia ir žingsniu, laisvai judantis žirgas, žirgo charakteris. Galutinis vertinimas vyko ringe. Savo žemaitukų eržilus į licencijavimą atvežė augintojaii iš įvairių Lietuvos kampelių: Panevėžio, Radviliškio, Plungės, Skuodo, Kelmės, Kretingos, Šilalės ir kitų rajonų.    Antrą dieną  žemaitukų linijų palyginamasis vertinimas prasidėjo konferencija,  kurios metu LSMU gyvulininkystės instituto, Lietuvos gyvūnų genetinių išteklių koordinavimo centro vadovė R. Šveistienė  supažindino dalyvius su žemaitukų arklių veisle.

Po konferencijos vyko parodomasis žemaitukų veislės eržilo vertinimas. Vėliau buvo  vertinamos atskiros eržilų linijos tai: Erelio, Astūro, Saturno, Arabų, Tiorgel.

Erelio linijos nugalėtojais tapo eržilai:

I vieta - Pūksis savininkas M. Sekmokas,

II vieta - Perkūnas savininkas S. Lečkauskas,

III vieta – Trakas savininkas V. Kulokas.

Astūro linijos nugalėtojais tapo eržilai:

I vieta – Tukanas savininkas Č. Marcinauskas,

II vieta - Žirmūnas savininkas LSMU Gyvulininkystės institutas,

III vieta – Žaibas  savininkas LSMU Gyvulininkystės institutas.

Saturno linijos nugalėtojais tapo eržilai:

I vieta – Spartakas savininkas S. Bagdonas,

II vieta - Uostas savininkas F. Šinkūnaitė,

III vieta – Ūbis  savininkas P. Vainauskas.

Publikos numylėtiniu tapo arabų linijos eržilas Krivis savininkas UAB „Lietuvos žirgynas“.       Kiekvienoje linijoje buvo pristatomi tos linijos atstovai tai seneliai, tėvai, sūnūs, broliai ir vertinami rezultatai ar teisinga linkme veisiami žemaitukų veislės arkliai.  Šventės dalyviai galėjo pasigrožėti karietiniu važiavimu kinkiniais, kuriuos pademonstravo  S. Feoktistovas, S. Laurinaitis, V. Kulokas ir Č. Marcinauskas. Vėliau RTVMC žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės  moksleiviai pademonstravo meninę programą su žirgais, kurią paruošė trenerė I. Gailiuvienė. Renginio metu vyko parodomasis konkūras. Šventės pabaigoje apie  žygį žemaitukais palei Dubysą – Gedimino garbei parodė filmą, bei įspūdžiais pasidalijo M. Čekavičius. Renginį vainikavo nugalėtojų apdovanojimai.

Žirgyno vedėja Edita Matišiūtė

Svetainėje lankosi 51 svečias ir nėra prisijungusių narių