2016 sausio 13

2016 01 15

Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Lietuvių tautos laisvė išpirkta tauriausių Lietuvos žemės vaikų gyvybėmis. Šiemet jau 25-ąjį kartą šalis mini  žuvusius ir sužeistus 1991 m. sausio 13 d. naktį. Ta proga Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pakvietė visas Lietuvos švietimo įstaigas pažymėti šią mūsų valstybei skaudžią, bet labai svarbią datą languose tradiciškai uždegant žvakeles bei prisijungti prie  LRT televizijos, kuri 9 val. 15 min. transliavo laidą „Pamoka laisvei“. Prie šio kvietimo prisijungėme ir mes RTVMC Šeduvos skyriaus administracija, pedagogai, mokiniai, darbuotojai.  Sausio 13 –osios rytą pradėjome nuo jau tradicija tapusio neužmirštuolės žiedo, kurią įsegėme kiekvienam įėjusiam pro mokyklos duris. Skambučiui pakvietus į pirmąją pamoką pradėjome ją 10 min. tyluma, tik uždegtos žvakės mirgėjo mokyklos languose. 9 val. visi susirinkome prie žuvusiems už laisvę specialiai paruošto atminimo stendo, kur paminėjome tos kraupios nakties svarbą šių dienų Lietuvai. Padėkojome bei tylos minute pagerbėme žuvusiuosius, uždegėme 25 žvakutes. Toliau prisijungėme prie LRT televizijos, kur stebėjome laidą „Pamoka laisvei“.  Jau 25-erius metus minime šį mūsų šaliai svarbų įvykį. Tiek pat metų esame laisvi, todėl šiandien lenkiame galvas tiems, kurie tą naktį nepabūgo smurto, agresijos, net grėsmės gyvybei ir iškovojo mums laisvę.  Gėrėdamiesi jų žygiais, visam pasauliui drąsiai skelbiame: „Niekada nebevergausime ir visomis jėgomis ginsime Tėvynės laisvę!“

Mokinių tarybos koordinatorė Lina Janauskienė