Jubiliejai

image034

2014 m. gruodžio 17 d. RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus bibliotekoje paminėtos vokiečių kompozitoriaus Liudviko van Bethoveno 244-osios ir lietuvių poetės Salomėjos Nėries 110-osios gimimo metinės. Susirinkusių į renginį, skirtą paminėti romantizmo epochos kompozitorių ir neoromantizmo srovės poetę, Mokinių tarybos narių, VR 14, EM 13 ir VR 13 grupių mokinių buvo paklausta, ką jie žino apie lyrikę S.Nėrį ir kompozitorių L.van Bethoveną. Mokiniai mielai dalijosi žiniomis apie S.Nėrį, jos gyvenimą. L.van Bethoveno biografija buvo mažiau žinoma, tad mokiniams pasiūlyta šiandien sužinoti daugiau. Poetė S.Nėris, profesoriaus J.Ereto paskatinta, klausėsi L.van Bethoveno muzikos ir visam gyvenimui pamėgo šį vokiečių klasiką, padėjusį pamatus romantizmo epochos muzikai. Tad neatsitiktinai šią dieną - L.van Bethoveno gimimo dieną - pasirinkta paminėti abiejų kūrėjų sukaktis.Mokiniai ne vien tik klausėsi bibliotekos vedėjos A.Gulbinienės ir Mokinių tarybos koordinatorės N.Mamasalijevos pasakojamos kūrėjų biografijos, L.Noreikos skaitomo eilėraščio ,,Bethovenas“ įrašo, bet ir patys aktyviai dalyvavo: kiekvienas gavo užduotį: taikydami metodą ,,Lobis“, visi dalyviai lenktyniavo, kas daugiau užsirašys vietovių, kurias aplankė S.Nėris. Visiems mokiniams teko išsitraukti klausimą ir į jį atsakyti, pildyti lentelę, braižyti S.Nėries gyvenimo kelią.

Bibliotekos vedėja A.Gulbinienė

Lietuvių kalbos mokytoja N.Mamasalijeva