Pirmakursių krikštynos 2014 -1

image056

Rudeniškai saulėtą ir šiltą rugsėjo 24 d. Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo   mokymo skyriuje įvyko pirmakursių krikštynos. Visi nulinukai   darnia ir triukšminga eisena buvo nuvesti į sporto salę.  Su šventine krikštynų programa supažindino šventės vedėjai  V.Margytė ir D.Šiuškus. Čia visus susirinkusius pasveikino Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius J.Pravilonis ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui S.Kavaliauskienė. Griežtai , bet smagiai nusiteikę mokyklos antrakursiai į krikšto sportines rungtis sukvietė šiųmečius nulinukus: elektromontuotojus, kompiuterio ir organizacinės technikos operatorius, apskaitininkus ir kasininkus, virėjus, žirgininkystėsverslo darbuotojus ir automechanikus. Pirmakursių vadovams S.Gilienei, J.Švėgždai, A.Tamkuvienei, Z.Majarienei ir G.Nausėdienei teko pasakyti grupės šūkį, skirtą krikštynoms ir atlikti užduotį „Gelbėk mus nuo streso“- kuo greičiau susprogdinti stresinį balioną . Nugalėjo lietuvių kalbos mokytoja G.Nausėdienė. Grupių vadovai buvo papuošti  antrakursių nupintais vainikėliais. Nulinukai artimiau susipažino ir žiūrovams prisistatė ,  šokdami vienybės ir draugystės šokį. Po to būsimieji fuksai buvo suskirstyti į dvi komandas  ir paskelbtas pirmasis krikštynų išbandymas – linksmoji estafetė „Krikšto stotelės- pragaras, skaistykla, rojus“. Teko lįsti pro pragaro tunelį , ant kelių pereiti čiužinį- skaistyklą, pralįsti pro rojaus vartus, įmesti kamuolį į krikštynų krepšį. Antroji estafetė - „Proto mankšta prieš pamokas“. nulinukams    reikėjo su šventiniais šortais padaryti kelis kūlversčius ant čiužinio. Trečioji estafetė –„Svaiginamoji gyvatėlė“- abi komandos  varžėsi  perdavinėdamos vieni kitiems  kamuolius . Ketvirtoji sportinė krikštynų užduotis- „Egzaminų karštinė“. Tam, kad nebijotų egzaminų kaip didžiausio baubo, kiekvienas privalėjo peršokti per nepaprastą ,nuolat sukamą egzaminų virvę. Šventės pertraukėlės metu pirmakursės L.Malčiauskaitė  ir R.Petrulaitytė atliko  labai  nuotaikingą dainą „Mūsų linksmas gyvenimas‘. Nuotaikinga šventė pasibaigė krikšto ceremonija. Jos metu antrakursiai nulinukus vaišino mokslo koše, išminties kąsneliais- pačiais gardžiausiais sumuštinukais ir ženklino visus privalomu tradiciniu „F‘“ženklu. Po krikšto pirmakursiai, iškilmingai suklaupę ant šventinių čiužinių, davė „fuksų“ priesaiką. Juos pasveikino Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius J.Pravilonis, direktoriaus pavaduotoja ugdymui S.Kavaliauskienė ir skyriaus vedėjas A.Vaičiulis. Vadovai pabarstė visus sūriąja mokslo druska ,pašventino mokslo vandeniu, kursų vadovams įteikė krikštynų gardžiųjų saldainių. isi šventės dalyviai įsiamžino bendroje nuotraukoje.  Štai taip sportiškai linksmai oberfuksai ir visa skyriaus bendruomenė priėmė į savo būrį naujokus.

Neformalaus ugdymo organizatorė M.Selenienė