Žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės diena

image085

Vasario 26 dieną skyriuje surengta žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės diena. Renginio organizatorių tikslas - ugdyti mokinių meilę profesijai, skatinti mokinių kūrybiškumą, ugdyti mokinių etnokultūrines žinias, populiarinti žirgus ir žirginį sportą kaip mokyklos įvaizdžio dalį, bei populiarinti žemaitukų veislę, kaip lietuvišką paveldą. Specialybės dienos renginyje organizuotas konkursas, kuriame dalyvių komandas sudarė įvairių specialybių ir kursų mokiniai: virėjų, elektromontuotojų, jungtinė – sekretorių ir kompiuterinės technikos operatorių, žirgininkystės verslo darbuotojų komandos. Renginio vedėja M. Selenienė pateikė komandoms po 5 užduotis: mįslių ir dainų, pagal pateiktą melodiją, spėjimas, plakato kūrimas, patarlių šarada, odės arkliui kūrimas. Daugiausiai žinių suteikusi rungtis – trenerės I. Gailiuvienės pateikti konkretūs daiktai, naudojami dirbant su žirgais, kuriuos komandos turėjo įvardinti ir paaiškinti, kam jie naudojami.  Kol mokiniai atlikinėjo užduotis, pranešimą apie žirgininkystės verslo darbuotojo grupės  mokinės skaitė grupės atstovė J. Penikaitė. Pranešėja pristatė kiekvieną savo grupės mokinį, pabrėžė jo ryšius su žirgais. Žiūrovai buvo supažindinti su žirgininkystės verslo darbuotojo naudingumu, vis populiarėjančia tendencija – nuosavas žirgas. Dauguma šios specialybės mokinių turi žirgus, juos treniruoja, dalyvauja varžybose. Taip pat buvo pristatytas filmas apie žemaitukų veislės žirgus. Dalyvių pasirodymą vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Kavaliauskienė, praktinio mokymo vadovas A. Slavinskas ir žirginio sporto trenerė I. Gailiuvienė. Dalyvavusioms komandoms padėkas ir dovanas įteikė direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Kavaliauskienė ir skyriaus vedėjas A. Vaičiulis.

Renginio metu apdovanoti mokiniai, dalyvavę kūrybinių darbų konkurse. Pirmoji vieta atiteko Š. Juknevičiūtei, antro kurso žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės mokinei, kuri pristatė savo piešinių parodą. Antroji vieta skirta V. Liagaitei, antro kurso žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės mokinei, pristačiusiai fotografijų ekspoziciją. Trečiąją vietą užėmė K. Prikockaitė, trečio kurso sekretoriaus specialybės mokinė, sukūrusi filmuką apie žirgus. Merginų darbai eksponuojami internetiniame mokyklos tinklapio puslapyje. Visi kiti mokiniai, dalyvavę konkurse, apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Konkurso "Žirgas, aš ir vėjas" darbai

>>> nuotraukos

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja G. Nausėdienė