patyčios 206

2016 09 21

„Kovodami su patyčiomis kiekvienas pradėkime nuo savęs, nežeminkime, neapkalbinėkime. Garsūs, matomi žmonės kitiems turi būti pavyzdys ir nei privačiame gyvenime, nei viešai eteryje ar kitose žiniasklaidos priemonėse neturi tyčiotis iš kitų. Nes kitaip susidaro įspūdis, kad pasišaipyti, pasityčioti tarsi ir nieko blogo“, – sako švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė. Kaip ir daugelis šalies mokyklų, mūsų skyrius atsiliepė į Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės kvietimą žiūrėti vaizdo transliaciją „Mes prieš patyčias“. Mokiniai žiūrėjo įkvėpiantį Niko Vujičičiaus pasakojimą. Šis pasaulyje garsus žmogus, yra vilties ženklas milijonams įvairių tautų žmonių. Dėl savo fiziologinių trūkumų (jis neturi rankų ir kojų) patyrė daugybę patyčių. Savo vaizdo pasakojime jis dalijasi sėkminga patirtimi, kaip jam pavyko sustabdyti patyčias ir kaip kiti žmonės gali padaryti tą patį. Filmas mokiniams padarė didelį įspūdį ir privertė susimąstyti, ar padarome viską, kad  jas sustabdytume. Juk kiekvienas turime pradėti nuo savęs.

Gimnazijos skyriaus vedėja S. Gilienė

Neformaliojo ugdymo organizatorė G. Nausėdienė