Nacionalinis žirgininkystės verslo konkursas

ŽIRGININKYSTĖS VERSLO DARBUOTOJO SPECIALYBĖS MOKINIŲ KOMANDA -NACIONALINIO PROFESINIO MEISTRIŠKUMO KONKURSO PRIZININKĖ

2015 11 30

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriuje lapkričio 25 dieną vyko nacionalinis žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės profesinio meistriškumo konkursas. Konkurso atidarymas prasidėjo žirgų menine programa, kurią paruošė skyriaus žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės mokiniai. Dalyvius, svečius ir žiūrovus pasveikino, palinkėjo sėkmės, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius Jonas Pravilonis. Direktorius pažymėjo, kad konkursas Respublikoje vyksta jau antrą kartą ir planuojamas rengti ateityje. Vertintojų vardu dalyvius pasveikino  Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro profesijos mokytojas, tarptautinės kategorijos raitelis Irmantas Grikienis. Svečias, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos gyvulininkystės technologijos fakulteto dekanas Rolandas Stankevičius, padėkojo už galimybę dalyvauti tokiame konkurse, pasidžiaugė gera žirgininkystės profesijos praktinio mokymo baze. Šių metų konkurse dalyvavo Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės mokinių ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos studentų komandos. Studentai dalyvavo svečio teisėmis. Komandoms vadovavo profesijos mokytojos  Daiva Pakulienė, Loreta Baltkojienė bei docentė Vida Babrauskienė. Komandų teorines žinias ir praktinius įgūdžius vertino komisijos pirmininkas tarptautinės kategorijos raitelis Irmantas Grikienis, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus profesijos mokytoja Inga Gailiuvienė ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos docentė Vida Babrauskienė. Pirmoje konkurso dalyje dalyviai atliko teorinių žinių testą, kurį geriausiai išsprendė Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus atstovė Gerda Štarolytė. Praktinių įgūdžių vertinimas vyko skyriaus žirgyno jojimo manieže. Visi komandų nariai turėjo atlikti po vieną praktinę užduotį. Pirmojoje – „Žirgo paruošimas jojimui“ geriausiai pasirodė Greta Piekutė iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro atstovė Austėja Šimkutė. Kitai šios komandos narei Aušrinei Baranauskaitei ir studentei Agnei Žūkaitei geriausiai sekėsi „Inventoriaus surinkimo ir balnojimo“ užduotis. Konkurso dalyviams teko pademonstruoti maniežinio jojimo ir žirgo vaikymo įgūdžius. „Žirgo vaikymo įvairiais būdais“ užduotyje nepralenkiama buvo Gustė Juknevičiūtė, o Silvija Žygytė geriausiai įveikė „Konkūrinio jojimo“ maršrutą. Abi mokinės atstovavo Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą. Visi atskirų užduočių nugalėtojai apdovanoti Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro padėkomis. Susumavus galutinius rezultatus paaiškėjo, kad pirmąją vietą užėmė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro, antrąją -  Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus komandos. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos atstovams atiteko paguodos prizas. Komandoms nugalėtojoms, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius Jonas Pravilonis įteikė diplomus, taures ir atminimo medalius, o jų vadovams padėkas. Mokymo įstaigoms, dalyvavusioms konkurse, įteiktos Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktoriaus padėkos, vertintojams – padėkos ir atminimo medaliai. Žiūrovai, pavaišinti karšta arbata ir „kareiviška koše“, išsiskirstė kupini įspūdžių ir geros nuotaikos.

Praktinio mokymo vadovas  Alvidas Slavinskas