"Karjera kas tai?

image105

Gruodžio 2 dieną bendrabutyje vyko ugdymo karjerai užsiėmimas, kurį vedė Radviliškio rajono karjeros konsultantė Živilė Laurutienė. Susitikimo pradžioje jo dalyviai trumpai pristatė save, po to vyko diskusija tema „Karjera – kas tai?“. Karjeros sąvoka buvo apibūdinta kaip žmogaus atliekamų įvairių vaidmenų kasdieniniame gyvenime, mokykloje, darbe ir kitose veiklose visuma, t.y. kaip visą žmogaus gyvenimą trunkantis procesas. Buvo analizuojama, kad karjerą, kaip žmogaus veiklų seką per visą jo gyvenimą, nulemia įvairūs veiksniai (socialiniai, ekonominiai, kultūriniai, psichologiniai). Vėliau, taikant aktyvaus klausymo metodą, buvo lavinami klausymosi įgūdžiai. Mokiniai dalyvavo žaidime „Planuok ateitį“, kurio tikslai - ugdyti gebėjimus planuoti ateitį ir priimti sprendimus, neturint visapusiškos informacijos; apskaičiuoti išteklius ir rizikuoti; sudaryti galimybę mokiniams daryti pasirinkimus ir juos analizuoti. Apibendrinant užsiėmimą, buvo padarytos išvados, kad sprendimus kiekvienas žmogus priima pats, kad ateitis didžiąja dalimi priklauso nuo jo paties pastangų.

Bendrabučio auklėtoja S. Gilienė

Karjeros koordinatorė A. Narbutienė